Jak zarobić. Praca w internecie. > Sport , rekraacja > Polski boks


Polski boks

Polski boks

Tak jakoś się utarło, że boks to sport dla mężczyzn. To oni uprawiają boks, to oni oglądają boks. Statystycznie to oczywiście prawda, ale pań nie brakuje ani w ringu, ani wokół niego. Pierwsza udokumentowana kobieca walka odbyła się w 1720 r. w Londynie, ale z boksem niewiele miała wspólnego – zawodniczki mogły używać nie tylko pięści, ale również uderzać kolanami i stosować techniki zapaśnicze.

W 1904 r. podczas Olimpiady w St. Louis doszło do pokazowej walki bokserskiej kobiet. Pół wieku później walka Barbary Buttrick była transmitowana na żywo przez telewizję, ale minęło jeszcze kilkadziesiąt lat zanim boks w wykonaniu pań wszedł „na salony”. Dziś gwiazdami boksu światowego formatu są Laila Ali i Regina Halmich, a Buttrick jest prezydentem federacji WIBF (Women’s International Boxing Federation).

Mistrzynią świata tej federacji przez kilka lat była największa polska gwiazda kobiecego boksu reprezentująca polski boks w internecie (Boxing.pl) – Agnieszka Rylik, a ostatnio została nią Karolina Łukasik. I biorąc pod uwagę rosnącą popularność tego „męskiego sportu” wśród pań, należy przypuszczać, że na tym się nie skończy. Można także domyślać się , że niebawem boks kobiet rozkwitnie także w wersji amatorskiej, a to za sprawą tego, że planuje się w przyszłości występy pań na ringach olimpiad.


Opublikowane w kategorii Sport , rekraacja
Zawarte tagi:

Komentarze zablokowane.