Alergia

Każdy może cierpieć na alergię, nawet dorośli, jednak alergia u dzieci jest najbardziej spotykana i można ją już rozpoznać  w wieku niemowlęcym. Maluszki najczęściej reagują uczuleniem  na białko mleka krowiego lub na detergenty, w których prane są jego ubranka. U dwu i trzyletnich dzieci ujawnia się alergia wziewna, która często jest mylona z infekcją górnych dróg oddechowych a zatem zamiast zająć się leczeniem alergii u dziecka, lekarze faszerują je antybiotykami.
Uciążliwa dla ludzi Alergia (Lagownia.pl) dotyka głównie dzieci, których rodzice są alergikami. W wypadku, gdy tylko jedno z rodziców ma alergie, szanse ze przekaże je dziecku wynosi 42 %, natomiast jeśli żadne z rodziców nie jest alergikiem, to ryzyko zachorowania na alergię u dziecka wynosi od 12 do 15 %.
Gdy tylko zauważy się pierwsze objawy alergii, należy zabrać dziecko do lekarza. Im szybciej się rozpozna alergię, tym łagodniejszy będzie miała ona przebieg i może uda się nawet z nią skutecznie walczyć. Oczywiście konieczne będzie przeprowadzenie szeregu testów u alergologa, które pomogą postawić trafną diagnozę.
Jeżeli lekarz stwierdzi alergię u dziecka, maluch będzie musiał unikać substancji, która go uczula, czyli np. będzie musiało wyeliminować niektóre pokarmy z diety lub unikać kontaktu ze zwierzęciem. Jeżeli będzie to alergia na pyłki, to trzeba będzie unikać spacerów po łąkach czy parkach.
Czasem zdarza się, że alergia u dzieci jest tak silna, że muszą one zażywać leki przez wiele miesięcy w roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.