Aranżacja okna w małym pokoju dziennym

W swoim domu nie każdy dysponuje dużym, przestronnym salonem. Pokoje dzienne niejednokrotnie są niewielkie, co przysparza wielu problemów, jeśli chodzi o stworzenie ładnej i jednocześnie praktycznej aranżacji. Szczególną uwagę należy zwrócić na wystrój okna, albowiem nie wszystko będzie tutaj pasować.

Firany i zasłony

rolety do okien balkonowychW niedużych pomieszczeniach należy zdecydowanie zrezygnować z ciężkich, ciemnych zasłon. Optycznie pomniejszą wnętrze i mocno je przytłoczą. Ciekawym pomysłem może się okazać całkowita rezygnacja z zasłon i postawienie jedynie na piękne, zwiewne firany, dla przykładu z tiulu lub z organzy. Powinny one być oczywiście jasne, aczkolwiek to wcale nie oznacza, że muszą być białe – chociaż należy zauważyć, iż biel właśnie jest uważana za tradycyjny kolor firanek. Można jednak z powodzeniem postawić też na błękit czy subtelne szarości. Jasne kolory mają do siebie to, że dany obiekt – w tym przypadku okna – wydaje się oddalony, co z kolei daje wrażenie przestronności.
Co się zaś tyczy zasłon, to one również mogą zostać zastosowane samodzielnie, pozostaje tylko kwestia odpowiedniego doboru wzorów. Przykładowo poziome pasy wizualnie poszerzają pomieszczenie, zaś motywy pionowe je podwyższają.

Zobacz jakie oferują tutaj rolety do okien balkonowych w najlepszej cenie.

A może rolety?

Nie wszystkim rzecz jasna firanki i zasłony odpowiadają, dlatego też takie osoby najczęściej decydują się na rolety. Wybór w tym zakresie jest ogromny. Trzeba przy tym pamiętać, aby i te osłony nie były utrzymane w ciemnych tonacjach – nie należy się przy tym obawiać o to, iż uniemożliwią one wytworzenie efektu półmroku. Nic bardziej mylnego – istotnym w tym względzie parametrem jest bowiem stopień przepuszczalności światła danej tkaniny. Ogromnym plusem rolet jest to, że można je zamocować bezpośrednio na oknie – nie ma potrzeby, jak w przypadku firanek czy zasłon, montowania zajmujących cenną przestrzeń karniszy. Dzięki temu użytkownik zyskuje wiele dodatkowego miejsca na ścianie, które może przeznaczyć np. na powieszenie jakiś ozdób. Niewątpliwym atutem rolet jest też to, że można je zakładać na połaciowych oknach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 komentarz

    • Paweł on 05/06/2018 at 14:25

    Miałem do czynienia z firmą Roletko. Winien im jestem wystawienia dobrej opinii o ich usługach. Przyjechali, zaproponowali swoje rozwiązania – plisy zamiast rolet, wycenili i wykonali. Wszystko sprawnie i szybko. Cena także nie była najwyższa. Polecam ich wszystkim, którzy szukają dobrych form zasłaniania okien nie tylko balkonowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.