Ceny nawozów stale pną się w górę

Ceny nawozów w poprzednim sezonie mocno skoczyły do góry. Teraz więcej trzeba będzie zapłacić zarówno za nawozy azotowe oraz potasowo-fosforowe.. Cóż więc możemy się spodziewać w najbliższych tygodniach? – przede wszystkim w odniesieniu do nawozów fosforowych i potasowych – ponownego podnoszenia cen, czego najważniejszą chyba przyczyną jest rosnący popyt na surowce.
Dalej idzie w górę zapotrzebowanie na nawozy azotowe we wszystkich dostępnych formach, tak samo w formie płynnej a także sypkiej. Zapotrzebowanie to wzrasta szybciej niż umiejętności wytwórców. Wynikiem są cały czas górujące ceny. Mimo wszystko wydaje się, że w przyszłych dniach możemy spodziewać się, że wystąpią tymczasowe i nieznaczne rabaty cenowe. Kategorycznie radzimy skorzystać z tych promocji.
Znaczne ceny materiałów na świecie nie dadzą tanich cen także nawozów potasowych i fosforowych w najbliższych miesiącach. Tak więc powinno się skorzystać z pojawiających się promocji nawozów wieloskładnikowych. Od niedawna niektóre zakłady deklarują zbyt swoich materiałów w promocyjnych, mniejszych cenach z niekiedy przedłużonymi terminami płatności. Niebawem pojawi się aktualna oferta zakładów. O nowych ofertach i bonifikatach trzeba także poczytać w innych informacjach mówiących o tym, jaki nawóz i gdzie kupić.
W kolejnych okresach warto także poczytać o plusach ubezpieczeń wśród rolników, dobrze także systematycznie czytać informacje o obecnym stanie na rynku zbóż m.in. kształtowaniu się cen, a również, gdzie ceny zbóż są konkurencyjne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.