Chciałbyś zostać ochroniarzem?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę jak licznym wymogom musi sprostać zawodowy pracownik ochrony zatrudniany przez poważne agencje ochroniarskie – bo o takich właśnie pracownikach ochrony (bodyguard) traktuje ten artykuł (pominiemy tu bowiem pracowników ochrony typu “supermarketowych”).

Podstawowym wymogiem stawianym przed ochroniarzom przez pracodawców, a nawet już przez same szkoły ochroniarskie, to niekaralność – ze zrozumiałych zresztą względów. Potrzebne będzie także dobre zdrowie – nie każdy poradzi sobie kondycyjnie z wymagającymi treningami, które musi odbyć przyszły pracownik ochrony. Z drugiej strony nie ma konieczności aby być wyczynowcem, gdyż dobra szkoła ochroniarzy stosuje efektywne programy podnoszenia kondycji swoich uczniów. Organizują przykładowo lekcje z samoobrony i prewencji opierające się na treningach z różnorodnych elementów sztuk walk wschodu jak Judo, czy też bardzo obecnie popularnego systemu walki Combat 56.

Dobre zdrowie przyda się także w czasie lekcji z których składa się kurs bloku szkolenia strzeleckiego. Tego rodzaju trening powinno obejmować kurs używania broni maszynowej, krótkiej i gładkolufowej. Najlepsze szkoły wzbogacają te zajęcia rekonstrukcjami kursów antyterrorystycznych, organizując dodatkowo treningi na poligonie wojskowym oraz prowadząc obozy ze ścieżką wyczynową i paint ballem. Aby lekcje te naprawdę dawały efekty, powinny być prowadzone przez członków jednostek specjalnych.

To, co odróżnia profesjonalnego pracownika ochrony od byle osiłka to jednak również wiedza teoretyczna. Najlepsza szkoła detektywów i ochroniarzy prowadzona jest przez doświadczoną kadrę dydaktyczną a jej uczniowie muszą mieć dostęp do skryptów, wszelkiej fachowej literatury.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.