Download mp3 z internetu

Pobieranie muzyki i download mp3 z internetu od początku budziło wiele kontrowersji. Artyści denerwowali się, że to łamanie praw autorskich, piractwo czy zwyczajna kradzież.

Poniekąd mają oni rację, ale przecież jest tak, że wielu osób nie stać na oryginalne albumy. Poza tym, nie ma co ukrywać, albumy są wydawane w formacie audio, a większość z nas wrzuca po prostu swoje pliki mp3 na komputer, dysk przenośny, czyli pen drive’a czy na odtwarzacz mp3 lub do pamięci telefonu i słucha muzyki wszędzie- w samochodzie, w pracy, w domu, w drodze do szkoły, a nie tylko w radiomagnetofonie. A zatem nawet jeśli ktoś kupi oryginalny album z muzyka, to i tak kopiuje sobie te pliki muzyczne na komputer i konwertuje je do formatu mp3.

Wprawdzie niektórzy polscy wokaliści, wszyscy chyba wiedza o kogo chodzi, głośno krzyczą, że to kradzież i chamstwo i nawet zabezpieczają swoje albumy przed możliwością zmiany plików audio w mp3, aby zapobiec przedostawaniu się muzyki do sieci. Ale czy to ma jakiś sens? Jeśli nie da się przerobić pliku na mp3 sprzedaż będzie mała- to teraz chodzi po mieście z discmanem czy słucha muzyki tylko rzez magnetofon. Poza tym nie oszukujmy się- głównie młodzi ludzie śledzą rynek muzyczny a przecież młodzież swoich dochodów nie ma. Jeśli już posiadają jakieś pieniądze, wiadomo, że wolą je wydać na ubranie niż na muzykę, którą mogą pobrać za darmo z internetu.

Ale pobieranie muzyki i download darmowych plików mp3 z internetu może być legalne. Można pobierać pliki muzyczne ze oficjalnych stron wykonawców lub z portali muzycznych, które oferują legalne pobieranie muzyki. Wprawdzie czasem za te pliki muzyczne trzeba płacić, ale niekiedy pobieranie muzyki jest darmowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.