Dzieje Wiwy

Odtwarzacz XViD Wiwa 228 jest pierwszym modelem z serii Wiw, który odniósł taki sukces, że w niedługim czasie po jego ukazaniu , na polski rynek wkroczyły modele 238, 128, które różnią się od siebie wyglądem i rozmiarami, a następnie, jako ich kolejny etap – modele z wyjściem USB, dzięki czemu użytkownik może przeglądać zdjęcia, oglądać filmy lub słuchać muzyki z Pen Drive’a lub odtwarzacza MP3.

Odtwarzacz Wiwa, w przeciwieństwie do swoich kolegów z wyższej półki i ze znanym nazwiskiem obsługuje napisy .txt. Mogą posiadać one format czasowy (TMPlayer), klatkowy (MicroDVD), czy dokładniejszy czasowy (MPL2). Oczywiście obsługują także SRT, są już standardem.

Gdy dostaniesz kilka filmów od kolegi, nie musisz się martwić, że będziesz je mógł obejrzeć tylko na komputerze. Obojętnie czy pliki są “pookładane”, każdy film ma swój katalog, czy wszystkie wrzucone są do jednego katalogu – sam wybierasz co chcesz oglądać i z jakimi napisami . Domyślnie wgrywane są pliki o podobnych jeśli nie takich samych nazwach. Jeśli jednak w trakcie filmu uznasz, że napisy są złe, albo dla zabawy chcesz napisy z innego filmu, to możesz je w dowolnej chwili podmienić bez konieczności przewijania. Ba, Dodatkowo nie musisz się przejmować czy w film w ogóle zostanie odczytany. Często podczas kompresji dodawane są filtry Qpel lub GMC, które poprawiają jakość obrazu i dźwięku. Wiwa obsługuje zarówno Qpela jak i GMC, które dla innych odtwarzaczy są poważną przeszkodą.

Wiwa 228 jest także doskonałym odtwarzaczem dla osób w zróżnicowanym wieku – łatwa w obsłudze, umożliwia dobór wielkości czcionki, co szczególnie odpowiada osobom które wolą większe litery, umożliwia zmianę koloru czy wysokości. Ponadto dostosowuje rozdzielczość do oglądanego filmu, a ilością wyjść audio zadowoli większość fana dobrego dźwięku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]