Egipt – kobieta ma się nieco lepiej pod względem zdrowotnym

Co roku wielu z nas (Polaków) wyjeżdża do Egiptu. Chyba każdy się ze mną zgodzi, że Egipt to za pewne bardzo interesujący turystycznie kraj, który warto wybrać na wczasy – orientalna kuchnia, starożytne piramidy, cudne pejzaże, ładne plaże oraz jedna z ładniejszych rafa koralowa, to tylko niektóre z walorów zachęcających do Egiptu całe rzesze turystów. Ale należy pamiętać, że Egipt oferuje również mniej przyjemne tajemnice.

http://www.poradniki.zgora.pl/wakacje-w-egipcie-przydatne-porady-i-informacje/

Jedną z nich jest niestrawność potocznie zwana zemstą faraonów. Choroba ta poważnie potrafi unieprzyjemnić każdemu człowiekowi pobyt w Egipcie.

Stała się ona zmorą licznych osób zwiedzających ten region. Z niewiadomych powodów szybciej dotyka chłopców, co nie znaczy, że któraś kobieta może uznać, że jest odporna. Jak można przeczytać tutaj.

Wprawdzie kobieta jest odrobinę mniej narażona na atak choroby niż facet, aczkolwiek mimo to każda kobieta też powinna tak samo mieć się na baczności, bo różnica w liczbie zachorowań kobiet i chłopaków jest bardzo niewielka. Choroba ta objawia się bardzo silnymi objawami zatrucia pokarmowego – czyli biegunka, wymioty, gorączka itp. W silnych przypadkach poziom temperatury może być szczególnie wysoka nawet do czterdziestu dwóch stopni, co też może być szkodliwe dla zdrowia pacjenta. Choroba ta wywoływana jest przez licznie pojawiające się w Egipcie pałeczki salmonelli. Pojawiają się one przede wszystkim w wodzie, ale ogólnie są wszędzie, a sam Egipt nie da się zaliczyć do najczystszych państw tak więc o zarazki nie trudno. W jaki sposób uniknąć rozwolnienia będąc w Egipcie? Jeżeli w czasie wczasów odwiedzamy Egipt powinniśmy zawsze zachować maksimum higieny. Oprócz tego nie wolno pić wody z kranu, nie powinno się jej nawet napić przypadkowo w trakcie mycia. Pijemy tylko wodę butelkowaną, nawet usta myjemy wodą mineralną. Egipt to nie Europa, woda tam jest nasycona ustrojstwami wszelkiej formy, którym rozrodowi sprzyja również miejscowy upalny klimat. Przebywając w Egipcie spożywamy jedynie poddane obróbce termicznej pożywienie, w żadnym wypadku nie ugotowanych warzyw, lub owoców. Picie alkoholi również może nas uchronić. Ale nawet stosownie powyższych porad nie da nam żadnej gwarancji, że nie dopadnie nas zatrucie Faraona. W przypadku słabych objawów można nabyć w egipskiej aptece tabletki o nazwie Antinal, nasze leki nie pomogą. Jednakże kupując ten lek nie pokazujmy, że boli nas żołądek etc. – zapytani – poinformujmy aptekarza, iż kupujemy profilaktycznie, ponieważ gdy sprzedawca zauważy, że jest nam potrzebny to zapłacimy za niego 4 razy więcej niż zwykle. W przypadku ostrych rozchorowań warto iść do gabinetu lekarskiego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.