Gdzie nagrać swoje pierwsze demo?

Nagranie pierwszego materiału demo to wielkie wydarzenie w “życiu” każdej kapeli, która marzy o tym żeby kiedyś w przyszłości odnieść sukces. Jest to moment w którym zespół dochodzi do wniosku, że nadszedł czas aby swoją twórczość zaprezentować szerszej publiczności i spróbować zacząć działać szerzej, a nie tylko brać małe koncerciki dla znajomych.

Jednak nagranie dema to wcale nie jest taka łatwa , prosta i przyjemna sprawa. Wręcz przeciwnie jest to kawał ciężkiej i mozolnej pracy, którą dość szybko i sprawnie powinno się wykonać po to żeby nie generować nie potrzebnych kosztów bo studia nagrań nie są tanie. Samo zarejestrowanie materiału dźwiękowego nie jest może takie drogie jednak prawdziwe schody i koszty zaczynają się wtedy, gdy chcemy mieć wszystko dobrze zmiksowane i profesjonalnie złożone w jedną , czytelną całość.

Zanim jednak zaczniemy ciężką pracę związaną z nagrywaniem i miksowaniem naszego materiału to musimy znaleźć odpowiedź na pytanie gdzie nagrać demo (http://www.rockowisko.pl/managment-produkcja-wspo-praca-studia-nagran/5873-studio-nagran-w-szczecinie-stobno-records.html)? Co trochę słychać, że powstają jakieś nowe studia nagrań i każde z nich uważa się za najlepsze i najbardziej profesjonalne. Jednak pamiętajmy, że zanim zdecydujemy się na wybór jakiegoś konkretnego miejsca w którym nasze demo ma powstać to poczytajmy dokładnie w internecie jakie są opinie o ludziach, którzy tam pracują oraz dokładnie sprawdźmy jakim dysponują sprzętem. Na pewno wsłuchać się także trzeba  w to co do tej pory stworzyli i jeśli odpowiada nam to w stu procentach to jest to jeden z kilku czynników, który powinien nas ostatecznie do danego studia nagrań przekonać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.