Geovision gv-lpr – identyfikacja tablic rejestracyjnych

Wiodący producent systemów do rozpoznawania tablic rejestracyjnych, Geovision, swój system gv-lpr wyposażył w kilka istotnych funkcji dodatkowych:

  • licznik pojazdów – niby funkcja tak prosta, że aż intuicyjna, niemniej w innych systemach niż gv-lpr wymaga to na ogół dodatkowych ingerencji konfiguracyjno-programistycznych
  • nanoszenie na zapamiętane zdjęcia daty i godziny, co ma stanowić w jakimś stopniu polepszenie wartości takiego zdjęcia jako dowodu w ewentualnej sprawie sądowej
  • tzw. “picture-in”, czyli okna w oknie, pozwalające mieć podgląd nie tylko samej tablicy rejestracyjnej, ale także np. twarzy kierowcy, otoczenia poajzdu, pasażera, itp itd. Bardzo przydatna cecha.
  • powiadomienia o wystąpieniu konkretnych zdarzeń, np. pojawieniu się przy kamerze samochodu z listy pojazdów upoważnionych, względnie pojawienie się pojazdu spoza tej listy. Jest to bardzo przydatna opcja systemu gv-lpr, gdyż pozwala dać znać komuś, kto nie wpatruje się cały czas w ekran (np. w instalacjach, gdzie samochodów przejeżdżających jest niewiele i nie ma potrzeby ciągłego monitoringu przez człowieka), aby np. ubrał kurtkę i wyszedł z dyżurki w celu ‘manualnej’ inspekcji nadjeżdżającego pojazdu.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.