Gwiezdne Wojny – dlaczego warto uważnie obejrzeć ?

Star Wars czyli Gwiezdne Wojny – jedna z najbardziej popularnych sag w historii kina. Odwieczna walka dobra ze złem, szlachetnych rycerzy Jedi i opanowanych przez żądze władzy Sithów. Wiele efektownych walk na miecze świetlne i starć w kosmosie.

To wszystko jest jedynie podporą niesamowitej historii i poczynań Anakina Skywalkera, który w pierwszym epizodzie jest 10-letnim chłopcem, w drugim młodym padawanem Jedi, w trzecim zaś jego życie zupełnie się odmienia, buntuje się przeciwko władzy Republiki i temu, co robią rycerze Jedi. Postanawia iść swoją drogą i staje się Sithem, który próbuje bezwzględnie zabijać wszystkich rycerzy Jedi, a nawet swojego przyjaciela i dawnego nauczyciela – Obi-Wana Kenobiego. Czwarty, piąty oraz szósty epizod opowiadają o Luke’u Skywalkerze i Leia’i Organie – synu i córce Anakina, a teraz Dartha Vadera. Wraz z rebeliantami walczą z siłami Imperium mrocznego lorda.

Saga wydaje się dość prosta i przewidywalna, ale każde wydarzenie ma ukryty sens, który jesteśmy w stanie zrozumieć tylko wtedy, kiedy oglądamy całą sagę od początku i bardzo uważnie. Jeśli tego nie zrobimy, później nurtują nas pytania typu: „Dlaczego on to zrobił?” albo „O co tu chodzi?”. Odpowiedz jest natomiast bardzo prosta – „Nie oglądałeś uważnie, więc nie wiesz”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.