Idea Bank: Opinie o spadku cen akcji

Ostatnio Idea Bank zanotował drastyczny spadek cen akcji. Idea to jedne z najnowocześniejszych banków w Polsce. Mimo, że dosyć młody to zyskał już sympatie i pozyskał wielu klientów.

Idea Bank jest na tyle młodym bankiem, że nie nie jest umoczony w niespłacane kredyty frankowe jak Getin Bank, który boryka się z poważnymi problemami. Oba te banki są ze sobą powiązane i mają wspólne korzenie. Głównym udziałowcem obu spółek, do których należą wymienione banki jest Leszek Czarnecki. Nie dawno w sieci chodziły nawet pogłoski o możliwości sprzedaży Idea Banku po to by ratować Getin.

Mobilny wpłatomat Idea Banku

Lokaty w Idea Bank

Strona Idea Banku

Ostatnio jednak Idea Bank mocno zanurkował na giełdzie, a to za sprawą korekty wyników finansowych wynikającej z rentowności portfela kredytów. Jeżeli chodzi o proste produkty typu konta i lokaty, to Idea Bank ma praktycznie najlepsze oferty i bardzo dobre opinie. Nieco gorsze opinie pojawiają się jednak w przypadku złożonych produktów inwestycyjnych, lokat strukturyzowanych, czy kredytów. Idea Leasing jest już z kolei oddzielną spółką powiązaną z kolei z Getin Leasing, dlatego w leasingi nie będę się zagłębiał.

Pojawia się zatem pytanie jaka przyszłość czeka Idea Bank i czy jest on bezpiecznym bankiem?

Idea oferuje praktycznie najlepsze i najwyżej oprocentowane lokaty na rynku, konta osobiste bez opłat i warunków, szereg nowoczesnych usług dla firm i jako bank jest moim zdaniem jednym z najlepszych. Jak już wspomniałem w kwestii podstawowych produktów bankowych Idea Bank ma dobre opinie https://antyhaczyk.blogspot.com/2014/06/idea-bank-opinie-lokaty-konta-kredyty.html. Idea Bank jest praktycznie jednym z najnowocześniejszych i najlepiej rozwijających się banków w Polsce. Jednak w kwestii ryzyka upadłości trudno to jednoznacznie cokolwiek stwierdzić. Nie znam bowiem dokładnie portfela kredytów Idea Banku. Przy czym wysokie oprocentowanie lokat i częste lokaty promocyjne mogą świadczyć nie tylko o chęci rozwoju, ale też o częstych potrzebach szybkiego pozyskania dużego kapitału.

Kolejny aspekt to bliźniaczy Getin, który jest podobno w bardzo złej kondycji, czy Idea zostanie sprzedana, żeby go ratować? Trudno powiedzieć. Czas pokaże. Jednak, osobą posiadającym duży kapitał, nie zalecałbym trzymania większych pieniędzy niż równowartość 100 tys. euro, ani w tym ani w żadnym innym pojedynczym banku, bowiem jest to górna granica wypłacanych odszkodowań przez BFG.

Zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.