Jak wykonać test na ojcostwo?

Testy genetyczne stały się niedawnym osiągnieciem nauk genetycznych. Od niedawna obserwujemy ogromne zainteresowanie tymi badaniami w Polsce. Testy genetyczne wkorzystywane są głównie w przypadku ustalania ojcostwa oraz w kryminalistyce.

Aby wykonać test na ojcostwo trzeba najpierw zebrać materiał genetyczny. Dokonuje się tego poprzez kilkusekundowe potarcie wymazówką wnętrza policzka. Później przeprowadza się analizę DNA. Testy DNA na ustalanie ojcostwa wykonuje się dlatego, że człowiek dysponuje po połowie materiału genetycznego od każdego z rodziców. To porównanie opiera się na obserwowaniu analogii i różnic.

Jakakolwiek osoba ma możliwość zamówienia badania. Wystarczy napisać do firmy i zamówić zestaw testowy. Jeżeli pragniemy pozyskania DNA przez genetyka możemy dokonać tego w samym laboratorium albo w miejscu zamieszkania zamawiającego. Każdy zrobić to bez obecności osób trzecich.

Ustalenie ojcostwa stały się coraz bardziej popularne. Klientów cieszy fakt, że pobarnie materiału do badań odbywa sie bez bólu zwłaszcza w przypadku dzieci. Ponadto badani cenią laboratoria za profesjonalizm. Wielu ludzi wykorzystuje analizę w w sprawach rodzinnych. Niezmiernie często bywają one wyłącznym dowodem.

Więcej informacji o ustalaniu ojcostwa na stronie internetowej http://genmed.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.