Kariera marynarza

Dobry marynarz spełnia szereg wymogów, którym nie każdy jest w stanie sprostać, dlatego jego praca nie należy do łatwych. Ci, dla których praca na statkach to codzienność, pragną więc mieć absolutną pewność, że ich pracodawca może im zapewnić jak najlepsze warunki pracy. Armator który prowadzi zatrudnienie marynarzy rozumie, że to marynarze stanowią podstawę siły każdego statku, powinien więc cenić swoich pracowników rozumiejąc ich indywidualny wkład pracy i odpowiednio wynagradzając ich lojalność i uczciwość .
Jednakże taki pracodawca będzie miał odpowiednie wysokie oczekiwania wobec wszystkich swoich pracowników – będzie z pewnością spodziewał się z ich strony lojalnej, aktywnej współpracy – tak, aby możliwe było zapewnienie swoim klientom wysokiego standardu usług. Wszyscy marynarze i oficerowie na pokładzie statku powinni posiadać poczucie odpowiedzialności za efekt wykonanej pracy a także dążą do ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji. Tacy pracownicy powinni mieć otwartą drogę do awansu.
Rozległe możliwości w tworzeniu swoich ścieżek kariery dotyczy szczególnie stanowisk oficerskich. Wiadomo, że zasadniczy wymóg otrzymania awansu na stanowisko oficera to posiadanie wyższego wykształcenia. Dlatego część pracodawców w ramach swojej polityki personalnej implementuje program dla studentów różnych Akademii Morskich na terenie Polski, który uwzględnia praktyki i system szkoleń. Dzięki tym programom ci z kadetów, którzy otrzymują najlepsze oceny, po ukończeniu studiów dostają oferty pracy na stanowiskach oficerskich.
Praca na morzu na stanowiskach szeregowych jednak także powinna dawać wiele możliwości. Niejednokrotnie marynarze, którzy zaczynają od najniższych stanowisk przechodzą przez poszczególne szczeble kariery, ostatecznie zdobywają najwyższe z możliwych stanowisk.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.