Materiały budowlane

Jak najtaniej kupić materiały budowlane? Oczywiście od producenta. A gdzie produkuje się najtaniej? Oczywiście w Chinach. W obecnych czasach transport towarów z Chin nawet na własny użytek jest opłacalny. Z materiałów budowlanych najbardziej opłaca się importować z Chin materiały wykończeniowy, różnego rodzaju armaturę taką jak wanny, kabiny prysznicowe, umywalki, ceramikę oraz siatkę z włókna szklanego, baterie, profile stolarkę okienną i wiele innych. Oczywiście producenci z Chin nie chcą sprzedawać towarów detalicznie, ale jest na to sposób – można podać się za importera i sprowadzić próbki. Materiały budowlane zamawia się z kilku, kilkunastu fabryk, a następnie wszystko pakuje się do jednego kontenera i wysyła statkiem do Polski. Tym sposobem można zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Gdy dogadamy się z innymi budującymi domy i razem zaimportujemy towary wówczas import z Chin będzie jeszcze tańszy. Warto założyć taką „spółdzielnię”.

Oprócz materiałów budowlanych, można do kontenera wrzucić jakieś quady, żarówki led, które w Chinach kosztują grosze.

Gdy mamy zamiar kupić większą ilość towarów wówczas najlepiej samemu polecieć do Chin i osobiście wszystkiego dopilnować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.