Mieć pomysł na biznes

Wydawać by się mogło, że otworzenie własnej działalności gospodarczej nie należy do zbyt trudnych czynności. Kiedy to już jednak przyjdzie nam spojrzeć na tą całą stertę papierów – być może przyjdzie nam zmienić zdanie. W szczególności, kiedy to zaczniemy ubiegać się o dotację.

Trzeba bowiem przyznać, że dotacja jest całkiem niezłym wymysłem, który oczywiście został osadzony w realiach naszej biurokracji. Sprawia to nic innego jak to, że proces jej przyznawania w znaczny sposób się wydłuża, gdyż xx osób stwierdzić musi, czy ta – tak właściwie – się nam należy. Trzeba mieć po prostu pomysł na biznes. Nie piszę tego tekstu, by kogokolwiek zniechęcić do otworzenia własnej firmy, nic bardziej mylnego. Otworzenie własnej działalności gospodarczej jest dla wielu osób naprawdę wspaniałym posunięciem.

Trzeba mieć jednak w tej sytuacji, przysłowiowy, „łeb na karku”, tudzież posłużyć się pomocą osób z zewnątrz. Nie możemy bowiem zapomnieć by, na przykład, zapłacić jakiś podatek, gdyż związane będzie to bezpośrednio z koniecznością poniesienia odpowiednich konsekwencji. Wszyscy od tego momentu zaczną bardzo wnikliwie patrzeć nam na ręce. Niezbyt to miły stan rzeczy, jednak musimy mieć na uwadze fakt, że do niczego nie przyjdzie nam dojść za darmo. Można się jednak przyzwyczaić.

Sprawdź czy twój pomysł na biznes jest opłacalny – na forum BIZNESTON.PL

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.