Moja miłość – Kraków

Ach ten mój wspaniały Kraków. W tym czasie wiele w moim bytowaniu, ale także w życiu samego Krakowa, jego wyglądu, postrzegania przez innych czy gospodarki. Powstały nowe kluby, restauracje, część z dawnych miejsc zostało zamkniętych czy zmienionych na coś innego. Tymczasem, Kraków nadal ma ten cudowny, naprawdę intrygujący – jak się okazuje wielu ludzi – nastrój, który mimo zmian jakie odbywają się w mieście na porządku dziennym, nie zmienia się. Ten niezmienny charakter powoduje, że Kraków jest tak ogromnie wspaniałym miastem, z bogatą historią oraz ciekawymi ludźmi.

W Krakowie zamieszkałem właściwie z przypadku – ściślej mówiąc przyjechałem tu kiedyś na imprezę studencką (studiowałem w Gliwicach, tutaj natomiast miałem wielu znajomych z rodzinnego miasta) i poznałem ją – najpiękniejszą, najcudowniejszą kobietę w której od razu się zakochałem. Od tego czasu zostałem stałym bywalcem w mieście – bywałem z nią na liczne imprezy kulturalne, okazjonalne czy wydarzenia dla dzieci.

Po kilkunastu dniach (których poruszanie się po mieście umożliwiała mi jedynie dobra mapa w ręku) tak bardzo zakochałem się w niej – mojej obecnej żonie oraz w tym magicznym mieście, jakim jest Kraków, że postanowiłem przeprowadzić się tutaj na stałe. Zmieniłem nawet studia na tą okazję – wiedziałem bowiem, że nigdzie nie będę czuł się tak wspaniale jak właśnie w Krakowie. Po tak długim okresie – mimo, że z tą kobietą już nie jestem, nie żałuje, że zamieszkałem właśnie w klimatycznym Krakowie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.