Najtańszy leasing i najlepszy to dwie różne cechy

Wiele osób wybierając firmę leasingową kieruje się przede wszystkim wysokością raty, czyli tak zwanego czynszu leasingowego. Poniekąd jest to uzasadnione, ponieważ stanowi systematyczny comiesięczny koszt i w głównej mierze decyduje o całkowitym koszcie leasingu.

bmw

Jednak nie koniecznie najtańszy leasing okaże się tym najlepszym. Otóż duże znaczenie mają również inne cechy leasing jak np. opłaty i ubezpieczenie. Oczywiście sama oferta również jest ważna, bo bezpośrednio decyduje o tym ile nas w sumie dany leasing będzie kosztował. Jednak by wybrać dobry i tani leasing nie warto decydować się na pierwszą lepszą. Można negocjować, korzystać z brokerów i porównywać. Polecam ciekawą recenzję internetowego brokera leasingu, która zawiera również liczne porady tym jak wybrać najlepszy leasing https://antyranking.blogspot.com/2017/02/najlepszy-leasing-najtanszy-gdzie.html Najtańszy leasing może mieć za to wysokie opłaty i koszty ubezpieczenia. Na tym firma leasingowa odbije sobie niską ratę / czynsz leasingowy. Ktoś może powiedzieć, że przecież można wziąć zewnętrznego ubezpieczyciela, ale oczywiści za to również jest opłata i to w wysokości kilkuset złotych.

Tabele opłat i prowizji w przypadku leasingu zwykle są bardzo rozbudowane i zawiłe. Wielu osobom nie chce się w nie zgłębiać, a to błąd. Potem pojawiają się w Internecie lamenty i krytyczne opinie, a to wszystko było opisane właśnie w tabeli opłat i prowizji.

Mercedes

Te najtańsze leasing właśnie często mają wysokie opłaty i przedłużenia polis obowiązkowego ubezpieczenia. Wprawdzie ubezpieczenie jest zwykle z zewnętrznej firmy, ale oczywiście odpala ona zapewne jakąś część firmie leasingowej, z którą ma umowę.

Reasumując nie zawsze najtańszy leasing będzie najlepszy, co nie znaczy, że tani leasing jest zły. Po prostu warto dokładnie wszystko przewertować – umowy, table opłat i prowizji itp., bo w końcu będziemy to spłacać kilka lat i zwykle mowa tu o niemałych pieniądzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.