Nowy styl krzesła

Krzesło niby prosty przedmiot ? Jednak jego ewolucja na przestrzeni wieków

Jest dosyć ciekawa. Atrybut funkcjonowania człowieka przeszedł bardzo duże przeobrażenia.

Krzesła przodków to nieporęczne ciężkie przedmioty. Funkcja ich spełniała podstawową potrzebę „oparcia tyłka” Kolejne pokolenia jednak próbowały modyfikować przedmiot. Krzesła komputerowe, krzesła składane, krzesła tapicerowane, krzesła kawiarniane – te i wiele innych przymiotów przedmiotu wskazują na wiązanie funkcji specjalistycznych. Każde ze wskazanych krzeseł jest zgoła inne. Równocześnie pełni trochę inną funkcje.

A zatem kolejne pokolenia w poszukiwaniu pewnych ulepszeń nadawały funkcje specjalne krzesłom. Każda czynność przy której człowiek mógł „się posadzić” zafunkcjonowała wraz z krzesłem. Nowy styl krzesła to przymiot który został zaszczepiony przez kolejne grupy społeczne. Funkcjonalność krzeseł i foteli została poszerzona znacznie. Krzesła przemysłowe, krzesła kuchenne, krzesła do restauracji i wiele innych funkcji.

Dorobek przedmiotu jako pomoc człowiekowi znacząca. W zestawieniu ze stołami to już spora pomoc. Nie wspominając już o wymiarze etycznym. Spotkania ludzi, rodzin przy stole należą do najmilszych chwil w życiu człowieka. Krzesła i stoły – na pozór prosty przedmiot.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.