Ogrodzeniowe porady

Czy wiesz, w jaki sposób zamontować siatkę ogrodzeniową i może nie wiesz, do czego służą słupki ogrodzeniowe? Jeśli nie znasz ani jednej odpowiedzi na te pytania zapraszam do przeczytania moje artykułu na temat artykułów ogrodzeniowych.

Jeśli kupiłeś właśnie działkę i planujesz ją uzbroić, czyli ogrodzić pierwszym krokiem, jaki powinieneś wykonać jest wymierzenie wszystkich jej boków, wtedy będzie wiadomo jak długie ma być ogrodzenie. Musisz też się zastanowić, przed jakimi zagrożeniami chcesz ochronić posiadłość. W przypadku, jeśli jest to miejsce blisko lasu mogą to być dzikie zwierzęta. Do ochrony przed nią najlepsze są siatki ogrodzeniowe dodatkowo wzmocnione drutami naciągowymi w trzech punktach: pośrodku, na dole i u góry. Można również wymurować pod siatką tak zwaną podmurówkę – jest to niestety dość kosztowne i nie często stosowane. Siatka ogrodzeniowa występuje w kilku rodzajach: ocynkowana, powlekana. W tej ostatniej można wybrać kolor powleczenia, podstawowe kolory to: zielony, brązowy, rzadziej spotyka się niebieski lub czarny kolor powleczenia. Dwa wspominane wcześniej rodzaj siatki różnią się głównie tym, że siatka ocynkowana ma grubszy a powlekana cieńszy drut. Wiele osób uważa siatkę powlekana za bardziej estetyczną, ponieważ mając do wyboru kolory powleczenia można go dopasować np. do koloru domu, dzięki czemu całość bardziej się komponuje. Do każdego ogrodzenia potrzebne są słupki.

Jak wybrać odpowiednie słupki ogrodzeniowe i dopasować do siatki? Na początek powinniśmy zadbać o jak najlepszy materiał, z których są słupki ogrodzeniowe wykonane. Najprościej po prostu zapytać sprzedawcę, z jakiego klasy stali są wyprodukowane słupki, musi to być oczywiście klasa 1. Kolejny czynnik, który warto wziąć pod uwagę to doświadczeniem firmy, w której mamy zamiar zakupić słupki. Większość posiada listy referencyjne z wcześniej wykonanych zleceń, które świadczą o jakości usług danej firm a przedewszystkim jakości jej produktów. Sprzedawca powinien doradzi klientowi, w jaki sposób konserwować i montować słupki ogrodzeniowe. Niektóre firmy oferują cynkowanie bądź powlekanie słupków. Jak najbardziej jest to wskazane, ponieważ wzmacnia to ochronę przed korozją a tym samy przedłuża żywotność produktu, ma to jedną tylko wadę, obydwa zabiegi są kosztowne. Mimo tego słupki ogrodzeniowe nieocynkowane nie oznaczają słupków złych, podobną ochronę można uzyskać poprze malowanie słupków farbami przeciwkorozyjnymi.
Poruszyłem najważniejsze aspekty dotyczące ogrodzenia oraz materiałów potrzebnych do jego wykonania. Polecam zaopatrywanie się u samych producentów, ponieważ tam można otrzymać najbardziej fachowe porady.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.