Poker

O zwycięstwie w pokerze decyduje siła posiadanego układu 5 najlepszych kart (jeżeli dochodzi oczywiście do porównania kart, ale o tym dowiesz się później).

Gracz o najwyższym układzie zwycięża. Jeżeli układy są równorzędne, decydują pozostałe z 5 kart tworzących rękę gracza. W przypadku takiej samej siły następuje
Ranking układów kart
Siła układów kart ułożonych w kolejności od najwyższego do najniższego układu wygląda następująco:
Poker królewski (Royal Flush, Royal Straight Flush, Royal) – najwyższy możliwy układ kart – karty od Asa do 10 w jednym kolorze.
Poker (Straight Flush) – pięć kart ułożonych po kolei w tym samym kolorze – poker o wyższych kartach wchodzących w jego skład wygrywa z pokerem ułożonym z kart o niższej wartości. As może występować jako 1 – nie istnieje jednak układ typu 43AKQ.
Kareta (Four of Kind, Quads) – cztery karty tej samej rangi.
Full (Full House) – trzy karty tej samej wartości i 2 karty innej takiej samej wartości. (Full House – Aces full of Kings). O wygranej decyduje ranga kart tworzących trójkę w układzie.
Kolor (Flush) – pięć kart w tym samym kolorze, lecz nie w kolejności – kolor o wyższych kartach wchodzących w jego skład wygrywa z kolorem ułożonym z kart o niższej wartości. Karta decydująca o wygranej układu nazywa się kicker.
Strit (Straight) – pięć kart ułożonych w kolejności, lecz nie w jednym kolorze. O przewadze strita decyduje najwyższa wchodząca w jego skład karta. As może występować w układzie AKQJ10 lub 5432A – układ typu 2AKQJ nie istnieje.
Trójka ( Three of Kind, Trips) – 3 karty o tej samej wartości.
Dwie pary (Two Pair) – układ stworzony z dwóch kart jednej wartości i dwóch kart drugiej wartości – o wygranej decyduje najwyższa tworząca układ para lub kicker w przypadku identycznych par.
Para (Pair) – dwie identyczne karty – o wygranej decyduje starszeństwo pary lub wartość kolejnych kart pozostałych w układzie.
Najwyższa karta (High Card) – najniższy możliwy układ kart nie tworzący żadnego z układów opisanych powyżej – o wygranej decyduje wartość najwyższej karty w układzie, jeżeli są one identyczne, porównuje się kolejne karty do wyłonienia zwycięzcy lub remisu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.