Pożyczki pozabankowe

Według wszelkich danych rynki światowe powoli wychodzą z recesji gospodarczej. Te same statystyki informują o tym, że Polska nie została dotknięta przez kryzys i jako jedyna w Europie oparła się negatywnym skutkom jakie on wywołał dookoła. Wszystko na to wskazuje, że jednym z aspektów dzięki któremu to się stało jest konsumpcyjny styl życia Polaków.

Mentalność naszego społeczeństwa jest niezmienna od dawna i w większości przypadków przejawia się rywalizacją z innymi w zakresie posiadanych dóbr. Właśnie ten fakt powoduje, że wciąż Polacy kupują wszystko co tylko można. Nowy samochód, nowy telewizor LCD – wszystko to jest ‘niezbędne’ tylko dlatego, że sąsiedzi pierwsi dokonali zakupu. Oczywiście każdy z tych zakupów wspomagany jest kredytami. Jednak mało kto zastanawia się nad przyszłością i możliwością ich spłaty.

Co najgorsze wiele osób wykorzystuje do zakupów pożyczki pozabankowe dla ludzi zadłużonych. Jeśli w dalszym ciągu taka sytuacja potrwa, to może się okazać, że kryzys w Polsce został tylko odsunięty w czasie i niebawem uderzy z podwójną siłą. Taki scenariusz, jeśli się spełni będzie prawdziwą tragedią dla całych mas zadłużonych ludzi. Wielu z nich wpadnie w spiralę kredytową bez wyjścia, która zakończy się stratą wszystkiego i niejednokrotnie nawet dachu nad głową. Gwoździem do trumny w tym wypadku będą wspomniane kredyty pozabankowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.