Prawo jazdy w Szczecinie.

Większość z nas udając się na kurs prawa jazdy myśli tylko o kategorii B by móc kierować autem osobowym. Niektórzy jednak chcieliby iść na prawo jazdy na motor i zdobyć kategorię A.
Aby móc zgodnie z prawem prowadzić pojazd jednośladowy należy zdobyć odpowiednie uprawnienia do jego prowadzenia. W przypadku motocykli jest to prawo jazdy kategorii A lub A1 a w przypadku motorowerów – karta motorowerowa (dla osób nieletnich) lub dowód osobisty, potwierdzający ukończenie 18-stego roku życia. Kursy na prawo jazdy Szczecin kategorii A1 i kategorii A można rozpocząć na 3 miesiące przed ukończeniem wymaganego wieku.
Niestety trzeba być przygotowanym na spore wydatki. Cena kursu wynosi od 500 do 1100 zł – zależnie od miasta, badania lekarskie kosztują około 100 zł, egzamin teoretyczny 20 zł a egzamin praktyczny 96 zł. Do tego dochodzi wydanie prawa jazdy, za które trzeba zapłacić 70 zł.

Jak przygotować się do takiego kursu? Przede wszystkim należy wykonać odpowiednie badania. Jeżeli wszystko jest w porządku idziemy na kurs do szkoły jazdy w Szczecinie. Gdy skończymy kurs teoretyczny rozpoczyna się kurs praktyczny – trwa on 20 godzin zegarowych. Jeśli dane jest nam ukończyć kurs pomyślnie zdajemy egzamin i mamy prawo jazdy kategorii A w kieszeni 🙂

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.