Profesjonalne taśmy klejące

Taśma klejąca klejąca to przedmiot który niezbyt często znajduje się w centrum zainteresowania. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z faktu, że jest on wynalazkiem wymyślonym niedawno (1926 r). Autorem był Richard Drew z przedsiębiorstwa 3M. Pierwotnie była ona papierowa i używana była do maskowania, chroniąc przed plamami.
Obecnie wykorzystuje się znacznie więcej rodzajów taśm – wytwarzane z rozmaitych materiałów i używane do wielorakich celów. Przykładowe materiały, z których się je wykonuje to guma bądź inny syntetyk, papier a także różnego typu tkaniny. W zależności od potrzeb, taśmy samoprzylepne muszą sprostać różnorodnym standardom. Taśmy do zastosowań przemysłowych częstokroć muszą przykładowo wykazywać odporność na ekstremalne temperatury, wytrzymałość, elastyczność bądź przeciwnie – nierozciągliwość. W przemyśle wielokrotnie wykorzystywane są ponadto taśmy o właściwościach izolacyjnych, co daje im dodatek winylu.
Innym typem taśmy są tak zwane taśmy ostrzegawcze – produkowane najczęściej z barwionego na dajmy na to czerwono tworzywa. Ich celem jest oznaczanie rozmaitych niebezpiecznych obszarów – dajmy na to przy maszynach.
Jednym z najbardziej uznawanych i wiarygodnych obecnie wytwórców taśm klejących jest korporacja Scapa. Produkuje profesjonalne taśmy o doskonałej jakości, co poręczają rozliczne posiadane przez koncern atesty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.