World of Warcraft

Gdzie tkwi fenomen niektórych gier internetowych ? Dlaczego tyle ludzi poświęca kilka , albo nawet kilkanaście godzin dziennie, żeby tylko pograć sobie w ulubioną grę ?

Powyższe pytania nasunęły mi się, gdy dowiedziałem się o transakcjach kupna- sprzedaży różnych dóbr posiadanych w świecie wirtualnym różnych gier. Takim konkretnym przykładem jest gra strategiczna World of Warcraft. Przeglądając pewne ogłoszenia natknąłem się na oferty sprzedaży jakiś gadżetów. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie chodziło o posiadanie tych gadżetów, ale wirtualnie – w grze. Oczywiście opłata miała być w normalnie obowiązującej w kraju walucie. Krótko mówiąc handel wirtualnymi dobrami za prawdziwe pieniądze. Czy osoby, które kupują coś takiego można uznać za normalne ?

Jak można tracić prawdziwe pieniądze na coś czego nie ma ? Osobiście jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić żeby wydawać pieniądze na jakieś wirtualne gadżety i to takie z których nigdy nic nie będzie w rzeczywistym świecie.  Ceny przedmiotów będących w handlu niejednokrotnie przekraczają setki złotych  ! Okazuje się, że nie tylko dotyczy to gry World of Warcraft. Takich gier i transakcji jest wiele. Można wnioskować, że obrót osiągany na handlu wirtualnym może przekraczać setki tysięcy dolarów miesięcznie

[Głosów:0    Średnia:0/5]